Açık Öğretim 2022 Kayıtları

Her yıl binlerce öğrencinin eğitim gördüğü, diploma sahibi olduğu eğitim kurumlarından biri olan Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Lise sınavları da aranan başlıklar arasında yer almaktadır. Açık öğretim 2021 yılı 1.dönem sınavlarının sona ermesiyle merakla beklenen 2. dönem kayıtları belli oldu.

acikogretim-sinavlari

4-10 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan açık öğretim ortaokulu, açık öğretim lisesi, açık öğretim imam hatip ve mesleki açık öğretim sınavları online çevrimiçi olarak yapılacak.

Açık öğretim ortaokulu ile ilgili detaylı bilgi için linki tıklayabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/acik-ogretim-ortaokulu/

Açık lise için ise https://www.kursbilgisi.com/acik-ogretim-lisesi/ bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Açık Öğretim 2022 Kayıt Tarihleri ve Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Eğitimi yarım kalmış, bir şekilde eğitimine devam etmek isteyen herkesin imdadına koşan açık öğretimde 2021 1.dönem kayıtlarını kaçıranlar için 2022 kayıt dönemi ne zaman olacak sorusu cevap buldu. 27 Aralık 2021-28 Ocak 2022 tarihleri arasında ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri yapılacak.

İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Açık lise ve açık öğretim ortaokullarında ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri halk eğitim merkezi aracılıklarıyla yapılmaktadır. İlk kayıt ve kayıt yenileme ücretinin yatırılması halk eğitim merkezi müdürlüklerince kayıt yapılır.

Ödemelerin yapılacağı bankalar ise Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıf Bankasıdır. Ayrıca ödeme.meb.gov.tr adresinden de ücret yatırılabilir.

Açık Lisede 18 Yaş Üzeri Öğrencilere Düzenleme

2021 yılı 1. dönem sınavlarından itibaren 18 yaş ve üzeri öğrencileri mutlu edecek haber Milli Eğitim Bakanlığından geliyor. 8 dönem şartı 5 döneme indirilerek şu şartları sağladıkları takdirde mezun olabilecekler.

Açık Lise 18 Yaş Ve Üzeri Öğrencilerin Mezuniyet Şartları

  • Öğrenim gördüğü toplam dönem en az 5 veya üzerindeyse,
  • Toplam alınan kredi en 170 ve üzeriyse,
  • Ortak/zorunlu derslerden başarılı olduğu ya da muaf olduğu takdirde,
  • Dil ve Anlatım/Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muafiyet olunmaması nedeniyle başarılı olunması gerekmektedir.
  • Son olarak Açık Öğretim Lisesinde en az 1 dönem sınava girmiş olması gerekmektedir.

Açık öğretim hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/aolde-kayit-yenileme-ve-ders-secme-islemi-nasil-yapilir/ tıklayabilirsiniz.

Check Also

İSMEK Kurslarına Başvuru Nasıl Yapılır?

İSMEK; İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımıza, hayat boyu öğrenme metoduna dayalı mesleki ve sanat alanında eğitim veren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir