Anuflex Pomad Nedir, Ne İşe Yarar?

Anal fissür (Makat Çatlağı) hastalığı kişinin hayatını olumsuz etkileyen bir hastalıktır. Tedavi sürecinde birçok yola başvurulan, tedavi yolları araştırılan bu hastalık için önerilen bir tedavi yöntemi de Anuflex kremdir. Anuflex pomad nedir, ne işe yarar? Yazımızın devamında bu bilgileri bulabilirsiniz.

Bitkisel içerikli olan, proktoloji uzmanlarının görüşleriyle fitoterapistlerin geliştirdiği bu krem alüminyum tüpte 30 gr olarak satılmaktadır.

anuflex krem nedir ne ise yarar

Anuflex Niçin Kullanılır?

Makat hastalıkları birçok kişinin karşılaştığı, ancak hastaların utanma gibi sebeplerle ertelediği bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisinde kullanılan Anuflex; basur şişmesi, makat çatlakları gibi rahatsızlıklarda acıyı ve ağrıyı hafifletmek amacıyla kullanılmaktadır.

Anuflex krem; içeriğini oluşturan bitkisel maddelerle hastalığın iyileşmesinde önemli rol oynar.

Aynısefa yağı; kasları gevşetir, spazm ağrısını geçirir. Bu sebeplerle anal fissür ve hemoroid tedavisinde kullanılmaktadır.

Karanfil yağı; bölgesel bir uyuşturucu etkisi olan, ağrıyı ve acı hissini azaltan bir yağdır. Ayrıca yara iyileşmesini de hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır.

Meyan kökü extraktı; makat çatlağının neden olduğu kaşıntı, şişlik, yanma hissini azaltmaktadır.

At kestanesi özü; hemoroidde, çatlakta kullanılmaktadır.

Mayıs papatyası yağı; spazm giderici etkisi vardır.

Sarı kantaron yağı; kantaronun yara iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Makat çatlağında da kullanılmaktadır.

Anuflex Nasıl Kullanılır?

Kremden daha iyi fayda sağlamak amacıyla dışkılama öncesi ve sonrasında kullanılması önerilmektedir. İmkanı olanlar için ise oturma kullanım öncesinde oturma banyosu önerilmektedir. Kremi ise oturma banyosu sonrasında nohut büyüklüğünde parmağınıza alarak anüs iç kısmına uygulamanız gerekmektedir.

Bu merhem üç yaş ve üzeri çocuklarda, hamile kadınlarda ve emziren kadınlarda kullanımı uygundur.

Anuflex Merhem İçeriği

Anuflex kremin uyuşturma ve kas gevşetme etkileri bulunmaktadır. Bu kremi kullanarak iki ilacın etkisini tek bir kremde bulabilirsiniz. (1)

Aynısafa yağı, karanfil yağı, meyan kökü extraktı, at kestanesi özü, mayıs papatyası yağı, sarı kantaron yağı, menthol, allantoin, lanolin, zincoxide bulunmaktadır.

Nasıl Saklanılmalı?

Anuflex krem tüp kapalı olup açılmadığı takdirde saklanabilir. Krem kullanım için delindikten sonra ise iki sene boyunca etkisini korumaktadır. Kullanımdan sonra ise yine tüpü kapatmayı ihmal etmemek gerekmektedir.

Üretici Firma; Defnil Pharma İlaç ve Kozmetik San. Tic. Ltd. Şti. tarafından üretilmektedir.

Anuflex Krem reçetesiz alınır mı?

Anuflex krem eczanelerden reçeteli ya da reçetesiz alınabilmektedir. Ancak yine de doktorunuzun tavsiyesi ve kullanım önerisiyle ilacı kullanmakta yarar olduğunu söylemek istiyorum. Olası yan etkileri gibi durumlarda doktorunuza danışın.

Anuflex kullanıcı yorumları

Bir tedaviye başlamadan ya da ürünü almadan önce kullanıcı yorumlarına hepimiz bakarız değil mi? Bu kremin kullanıcı yorumları değerlendirildiğinde de çoğunlukla olumlu yorum olduğu görülmektedir.

Hastalığın zorlu yolculuğunda mucize gibi gelecek bir ilaç arıyorsanız bu kremi deneyebilirsiniz. Genellikle yorumlara bakıldığında ise düzenli ve sabırla kullanım önerilmektedir.

Asiviral krem hakkında bilgi almak için; https://www.tiklaogren.net/asiviral-krem-ne-ise-yarar/

1.Neye, E. İ. M. Ç. T., & Belirlenir, G. En İyi Makat Çatlağı Tedavisi Hangisi? Krem, Botox, Ameliyat!.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir