Avon Temsilcisi Nasıl Olunur?

Avon Kazanç Sistemi

Toplum olarak çalışmayı ve kendi ayaklarımız üzerinde durmayı seven bir milletiz. Bu nedenle sürekli bir uğraş arar küçükte olsa gelir imkanları araştırırız. Bugün size özellikle kadınların en çok yaptığı işlerden birini Doğrudan Satış ile nasıl kazanılacağını anlatacağım. Bunun için ele alacağımız firma 130 yıllık tarihi geçmişi ile Avon olup, %25’e varan kazanç oranı ile sizde 6 milyondan fazla temsilciden biri olabilirsiniz. 1886 Yılında ABD’de kurulmuş olan Avon 1993 yılında Türkiye’de yer almıştır. Satışlarını sadece doğrudan satış yöntemi ile katalog üzerinden gerçekleştiren firma bunun için gönüllü temsilcilerden yaralanmaktadır.

Avon Kazanç Sistemi

Avon Temsilcisi Nedir?

Konuya geçmeden önce işi tanımlamak gerekirse herhangi bir ücret ödemeden ve sermaye gerekmeden yapılan bir iş olup, 18 yaş üzeri kadın, erkek herkesin yapabileceği bir iştir. Temsilci olabilmek için öncelikle başvuru yöntemlerinden birini kullanarak başvuru yapmak ve firmanın başvurumuzu onaylamasını beklemektir. Başvurumuz onaylanması ile birlikte gerek kendi kullandığınız ürünler gerekse satış amaçlı alacağınız ürünleri %25’e varan indirimlerle alırsınız. Serbest çalışma mantığı ile yapılan bir iş olup, kimse sizi zorlayamaz. Çalışma mantığı, saatleri ve düzeni tamamen sizin tarafınızdan belirlenmektedir.

Kimler Avon Temsilcisi Olabilir?
Bu işi yapmak, kazanç elde etmek yada kendi kullandığı kozmetik ürünlerini %25’e varan indirimlerle almak isteyen 18 yaş üzeri herkes Avon Temsilcisi olabilir. Bunun için yapmanız gereken sadece bir başvuru bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz bu işe adım atmak için neler yapılacağına bakalım.

Avon Online Başvuru (Kısıtlı İmkan Sağlar)
Temsilci başvuru için 2 farklı seçenek olup, ilki takım öncüsü (satış lideri) aracılığı ile olup, bir diğeri ise son yıllarda uygulamaya geçen fakat sağladığı kısıtlı imkanlar ile üye olanları pişman eden online başvuru sistemidir. www.avon.com.tr üzerinden yapılan online başvuru ile 2 dakikalık bir form doldurmanız gerekir. Bu şekilde başvuru yaptığınızda bazı haklarınız kısıtlı olmaktadır.

Ödemeyi Anında Yapmanız Gerekir: Bu tür işlerin en güzel yönü aldığınız ürünlerin ödemesini 15 gün sonra yapmak oluyor. Yani Avon sizi talep ettiğiniz ürünleri gönderir, sizde müşterinize teslim eder, ücreti alır ve içerisinden sizin kazancınızı ayırarak kalan kısmı 15 gün içinde firmaya ödersiniz. Fakat online başvuru yaptığınızda maalesef bu imkanınız olmamaktadır. Bu şekilde temsilci olan arkadaşlar bunu bilmediği için hemen sipariş girişi sayfasına heyecanla girer, ürünleri ekler ve sonunda siparişi onaylama aşamasında karşılarına ödeme sayfası açılır. Kredi kartı ile talep ettiği ürünlerin ödemesi istenir. Ödeme yapılmadan siparişlerin işleme alınmayacağı belirtilir. İşte burada işler kopmaktadır. Fakat takım öncüsü vasıtası ile başvuru yapmış olsaydı ödemeyi 15 gün sonrası yapması gerekirdi.

Tek Ödeme Yöntemi Kredi Kartı: Online başvuru yapan arkadaşlarda 15 gün vade olmadığı gibi ödeme çeşitliliği de bulunmamaktadır. Açılan ödeme sayfasında sizden kredi kartı ile ödeme yapmanız istenir. Çoğu insan kredi kartı kullanmadığı yada İnternet ortamında kullanmak istemediği için yine sorunlara neden olmaktadır. Fakat takım öncüsü vasıtası ile başvursaydınız ödeme yöntemleri olarak kredi kartı tek çekim yada taksit banka havalesi, EFT, ATM’den ödeme yada size en yakın PTT şubesinden ödeme yapabilirsiniz.

Avon Temsilcileri Ne Kadar Kazanır?

Evet arkadaşlar tüm imkanları elde etmek için mutlaka takım öncüsü vasıtası ile başvuru yapmayı unutmayın. Peki başvuru yapıp, onaylanması halinde ne kadar gelir elde edeceksiniz. bu işi yapmak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri Avon Temsilcileri Ne Kadar Kazanır?

Ne Kadar Kazanmak İstediğinize Bağlı!
Öncelikle bu iş sabit bir maaşı olan bir uygulama olmadığı için sabit bir rakam verme imkanı yoktur. Fakat sizin arzunuza göre aylık binlerce TL kazanabilirsiniz. İsteksiz olmanız halinde ise 0 çekebilirsiniz. O nedenle ne kadar kazanacağınızı siz belirleyeceksiniz. Kendinize hedef koyarak, plan yaparak aylık binlerce TL kazanabilirsiniz.

Kazanç Oranı %15-%25
Nasıl kazanacağım kısmına geçecek olursak satış yaparak gelir elde edeceksiniz. Her yıl 14 farklı kampanya ile sevenlerinin karşısına çıkan Avon ürünleri satılması en kolay markalar arasında yer alıp, müşterilerin büyük bir bölümü katalogda yer alan ürünleri yakından tanıyan, indirimleri sürekli takip eden insanlardan oluşmaktadır. Katalogda yazan fiyattan ürün gruplarına göre değişen şekilde %15 ile %25 arasında indirimli gelir. Yani katalog fiyatı 100 TL olan ürün yada ürünlerin size geliş fiyatı 75 ile 85 TL olmaktadır. Siz burada 15 ile 25 TL arasında gelir elde etmiş olursunuz.

Avon Temsilcisi hakkında daha fazla bilgiye http://www.satistemsilcileri.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda deneyimli satış uzmanları sorularınıza yanıt vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir