Beltek İngilizce Kursundan Nasıl Yararlanılır?

Ankara'da İngilizce Kursu

Beltek İngilizce Kursu

Ankara’da ücretsiz kurs denince ilk akla gelen kurumlardan biri hiç şüphesiz BELTEK olmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi arasında gerçekleşen ortak proje olup, 1999 yılından beri kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. 10 Alanda 100’den fazla kursu bulacağınız BELTEK kursları yabancı dil eğitimleri konusunda sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü böyle bir alan olmayıp, Sadece İngilizce kursu bulunmaktadır. İngilizce kursuna kayıt olmak için sınav notunuza bakılmaktadır.

Ankara'da İngilizce Kursu

Beltek Kurslarında Yabancı Dil Eğitimi Yok

Evet, arkadaşlar başlıkta da belirtildiği gibi BELTEK kurslarında yabancı dil eğitimine dair herhangi bir alan ya da Branş bulunmuyor. 10 Farklı alanın bulunduğu listeyi aşağıda yer alan görselden inceleyebilirsiniz.

Başarılı Kursiyerlere İngilizce Eğitimi Hediye Ediliyor

Yabancı dil eğitimi olarak sadece İngilizce eğitimi bulunuyor. Fakat bu da öyle kayıt olayım, kursa başlayayım diyebileceğiniz kadar kolay değildir. Çünkü bu sadece başarılı kursiyerlere bir hediye diyebilirim. İngilizce kursuna katılmadan önce diğer eğitimlerden birine kayıt olmanız ve devamsızlık sınırını aşmadan eğitimi tamamlamanız gerekir. (%10 Devamsızlık sınırını aşarsanız 50 TL ceza ödemek zorunda kalırsınız)

Sınav Notu 81 Üzeri Olana Ücretsiz İngilizce Kursu

Beltek kursiyerleri eğitimi tamamladıklarında kurs sonunda sertifika alabilmeleri için sınava tabii tutulmaktadır. Sınav soruları aldıkları eğitim ile alakalı olup, sınav notu 81 ile 100 arası olması halinde işte o zaman İngilizce kursuna kayıt olmaya hak kazanıyorsunuz.  Evet, arkadaşlar Beltek İngilizce kurslarından nasıl yararlanabileceğimizi böylece anlamış bulunuyoruz.

BELMEK’te İngilizce Kursu Yok mu?

Ankara Büyükşehir Belediyesinin bir diğer ücretsiz kurs uygulaması ise BELMEK olup, maalesef burada da aradığınız imkânı bulamayabilirsiniz. Çünkü burada yer alan eğitimlerin %99 gibi büyük bir bölümü el sanatlarına ayrılmış durumdadır.

Halk Eğitim Merkezleri Ya da İlçe Belediyelerini İnceleyin

Ankara Büyükşehir Belediyesi kurslarında yabancı dil eğitimi olmadığını gördük, pe ki Ankara’da yabancı dil kursu için ne yapmalı? Özel kurslara verecek paranız yoksa geriye ilçe belediyelerinin kursları örnek vermek gerekirse ETİSEM, Yenimek gibi kurumlar yanı sıra Ankara’nın her ilçesinde bir ya da birden fazla bulabileceğiniz Halk Eğitim Merkezleri kalıyor.

Halk Eğitim Merkezi Ücretsiz mi?

Uygulama esaslarına bakarsanız kanun koyucu ücretsiz olduğunu belirtiyor. Sadece maddi durumu iyi olan kendi isteği ile bağış yapmak isteyenler dışında herhangi bir ücret alınmaması gerektiğini belirtiyor. Ama uygulamaya geçildiğinde ise her merkezde farklı uygulamalar ile karşılaşıyorsunuz. Birinde ücretsiz iken diğer bağış adı altında para talep ediyor. O parayı vermediğinizde ise sertifika vermemekle tehdit edilebilirsiniz. Maddi durumunuz yoksa dediğim gibi herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

https://www.kursu.biz/beltek-kurslari
https://www.kursu.biz/ankara-ucretsiz-kurslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.