BELTEK Kursları Ne Zaman Başlıyor?

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi işbirliğince düzenlenen BELTEK kursları ücretsiz mesleki eğitim kurslarındandır.

beltek kayitlari

Beltek Kurs Kayıtları Nasıl Yapılır?

Beltek 2022-2023 eğitim öğretim yılı kayıtları 20 eylül itibariyle başladı. Ön kayıt işlemlerinin ardından ise kesin kayıtların alınmaya başlanacağı bu kurslar için son başvuru tarihi ise 25 Eylül.

8 ana başlıkta, 65 kursun düzenleneceği eğitimlere katılmak için https://beltek.gazi.edu.tr/ adresi üzerinden ön kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Online olarak ön kayıt işleminden sonra ise; kesin kayıt için Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi B Blok’ta bulunan BELTEK Kayıt Bürosu’na şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

Beltek Kursları

Kurslar yıl boyunca sürmekte olup, 2 ve 3 aylık periyotlar şeklinde sunulmaktadır. 2 aylık 72 saat ya da 3 aylık 108 saat olmak üzere verilen eğitimler ise; hafta içi her gün 18.00-21.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

Beltek eğitimlerini ise akademisyenler tarafından verilmekte olup, Gazi üniversitesinde teorik ve pratik eğitimler şeklinde verilmektedir.

Bilişimden elektriğe, inşaattan metal ve makineye kadar birçok branşta eğitim imkanı sizi bekliyor.

Detaylı bilgi için; https://www.kursbilgisi.com/beltekankara/

Beltek kursları ücretli mi?

Ankara’nın önemli eğitim kurumlarından olan BELTEK’te eğitimler ücretsiz olup, herkes yararlanma imkanı bulabilir. 17 yaş alt sınırı bulunan bu kurslarda kurs seçimi yaparken doğum tarihinizi ve eğitim durumunuzu doğru bir şekilde girmeniz sizler için uygun olan kursu seçiminize sunacaktır. Bu sebeple kurs seçiminde doğru bilgilerle giriş yapmanız gerekmektedir.

Beltek sertifikası ne işe yarar, MEB onaylı mı?

Beltek’te alacağınız eğitim sonucunda, başarılı olanlara sertifika verilmektedir. Bu sertifika (MEB) Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olup, sizlerin mesleğinizde ya da yeni iş girişimlerinizde size destek olacak eğitimler sonucunda verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.