Bilgisayar Kursu

Günümüzde artık neredeyse tüm işler bilgisayarla yapılmakta. Bilgisayarın hayatımızda bu denli yoğun kullanılması bu sektörde kendini geliştirmek isteyenler için hem iş olanakları sunuyor, hem de kendini yetkinlik kazandırıyor. Yine aynı şekilde alacağınız MEB onaylı bilgisayar sertifikası ile kamu ya da özel sektörde işe girme imkanı da olmaktadır.

Peki ücretsiz bilgisayar sertifikası nasıl alınır? Kimler başvuru yapabilmektedir? Ücretsiz bilgisayar kursu nerelerde verilmektedir? Detaylar için okumaya devam edin.

ucretsiz bilgisayar kursu

Bilgisayar Kursu Ne İşe Yarar?

Bilgisayarı hiç bilmeyen, az bilen ya da bilgisayar kursu ile sertifika sahibi olmak isteyen kişilerin başvuru yaptığı kurs olup, bilgisayar ile ilgili temel bilgi, donanım ve programlar öğretilen, internetin, yardımcı programların öğretildiği programdır.

Bilgisayar kursu sonunda alacağınız MEB onaylı sertifika ile bu alanda iş bulma olasılığınız artmaktadır.

Bilgisayar Kursu Nerelerde Verilmektedir?

Ücretli, ücretsiz kursları bulunmaktadır. Ücretsiz bilgisayar kursu alabileceğiniz eğitim merkezleri ise halk eğitim bilgisayar kursu, İsmek, Busmek, Komek vb. eğitim kurumlarında Bilişim Teknolojileri alanında Bilgisayar İşletmenliği Kursu alabilirsiniz. Ayrıca bu alanda birçok kursta alabileceğiniz eğitimler arasında yer almaktadır. Bu konuda detaylı bilgiyi https://www.kursbilgisi.com/bilgisayar-kursu/ alabilirsiniz.

Bilgisayar Kursuna Kimler Başvuru Yapabilir?

Bu sorunun cevabı kurs merkezlerine göre değişkenlik göstermektedir. Halk eğitim merkezlerinde 13 yaşını dolduranlar başvuru yapabilirken, belediye sanat ve meslek edindirme kurslarında bu yaş kriteri değişmektedir.

MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Kaç Saat Sürmektedir?

163 saat sürmektedir, günde en fazla 8 saat süreyle verilmektedir. Bilgisayara giriş, İnternet ve e-posta yönetimi, bilgi güvenliği bilinçlendirme eğitimi, kelime işlemci, elektronik tablolama, sunu hazırlama eğitimleri verilmektedir.

Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) Kursu

Halk eğitim merkezi kurslarına başvuru yapmak için e-yaygından online başvuru yapabileceğiniz gibi halk eğitim merkezlerinin internet siteleri üzerinden online olarak yapabilirsiniz.

İsmek bilgisayar kursuna ise https://giris.ibb.istanbul/ adresinden yapabilirsiniz. İsmek kursları hakkında bilgi almak için https://www.tiklaogren.net/ismek-nedir/ yazımıza bakabilirsiniz.

Bilgisayar kursunda başarılı sayılmak ve sertifika için yapılacak olan uygulama sınavı ve teorik sınavdan başarılı olmak zorunludur. Kurs programını başarıyla bitirenlere sertifika verilmektedir.

Bilgisayar İşletmeni Nedir, Nasıl Olunur?

Bilgisayar işletmeni olabilmek için en az lise mezunu olmak, KPSS sınavından 70 ve üzeri puan almış olmak ve MEB onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olma şartı aranmaktadır.

Bilgisayar işletmeni ise kamu kurumu ya da özel sektörde bilgisayarlara dair bilgi ve donanıma sahip olan kişileri tanımlar. Kamuya ait kurumlardan olan belediyeler, hastaneler, bakanlıklar ve bakanlığa bağlı kurumlarla özel sektörde çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir