Enstitü İstanbul İSMEK

İstanbul’da ücretsiz eğitim kurumu denilince akla ilk gelen yerlerden biri de şüphesiz ki Enstitü İstanbul İsmek’tir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, İstanbullulara yönelik meslek ve sanat dallarında eğitim imkanı sunar.

enstitü istanbul ismek

Enstitü İstanbul İsmek Kayıt Nasıl Olunur?

İsmek kayıtları online olarak yapılmakta olup, İBB hesabı veya İstanbul Senin uygulaması ile giriş yapılabilmektedir. Bir kez üyelikle artık yüzlerce branşta eğitim fırsatı sizleri bekliyor olacak.

İBB hesabı ile kayıt;

Öncelikle İsmek resmi web sitesi olan adresi paylaşayım sizinle. https://enstitukayit.ibb.istanbul/Login.aspx Bu link üzerinden giriş yaparak açılacak olan ekrandan İBB hesabı ile giriş’i seçmelisiniz. Akabinde açılan sayfadan ise daha önceden kaydı olan kişiler giriş yapabilirken, üyeliği olmayan katılımcılar üye kaydını oluşturmalıdır. Öncelikle aşamalarını ele alalım.

Kullanıcı kaydı oluşturmak için T.C kimlik numaranız, ad soyad bilgisi, doğum tarihi, e postanız, telefon numaranız (iletişim için gereklidir) ve oluşturacağınız şifre ile üye ol sekmesini tıklayın. Üye ol aşamasından sonra telefonunuza gelecek olan doğrulama kodunu girerek kaydınızı başarı ile tamamlamış olacaksınız.

İstanbul Senin Uygulaması ile kayıt;

İstanbul Senin uygulaması ile eğitime ulaşmak bir tık ötenizde. Öncelikle telefonunuza indireceğiniz uygulamanın bağlantısını paylaşayım sizlerle. https://ibb03.api.ibb-prod.istanbulsenin.kobil.com/auth/realms/ibb03/login-actions/authenticate?execution=1f105e69-6130-4213-8f71-faff278f164f&client_id=enstitu_isgiris&tab_id=LKoWO9rux_8 bu adres üzerinden telefonunuza uygulamayı indirerek hesabınızı oluşturmanız gerekmektedir.

Bu uygulama üzerinden ulaşımdan fatura ödemenize, sosyal yardımdan alışverişe kadar birçok şeyden yararlanabilirsiniz.

İSMEK Giriş Nasıl Yapılır?

Kaydınızı ve kurs seçiminizi yaptınız. Artık sıra geldi İsmek girişe. Evet bunun için de kayıt için kullandığımız ekranı kullanmamız gerekmektedir. İsmek giriş sayfası için ise bağlantı linkimiz şöyle, https://enstitu.ibb.istanbul/portal/giris.html. T.C kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte giriş yapabilirsiniz.

İsmek giriş şifresini unuttum, ne yapabilirim?

Evet günlük hayatta o kadar çok şifre kullanıyoruz ki. Telefon, kartlar, üyelikler vs. Bunlardan biri de ismek kayıt şifresi. Unuttunuz ve hatırlamakta zorluk çekiyorsanız yapmanız gereken tek şey. Şifremi unuttum seçerek telefonunuza gelecek doğrulama kodu şifre yenileyebilirsiniz.

İsmek kayıt tarihleri için https://www.tiklaogren.net/ismek-kayitlari-ne-zaman-basliyor/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir