Görev Belgesi Nasıl Alınır?

29 Nisan 2021 tarihinden itibaren uygulanan tam kapanma ile birlikte görev belgesi nasıl alabilirim sorusu hepimizin aklında. Kimimizin işyeri hallederken kimimiz de kendi başımıza halletmek zorundayız. E-Başvuru nasıl yapılır, görev belgesini kimler alabilir?

Görev Belgesi Nedir, Nasıl Alınır?

Görev belgesi diğer adıyla çalışma izni görev belgesi olarak nitelendirilir. Belge almak için ise muafiyet kapsamında olan işyerleri ve çalışanları için e-Devlet üzerinden arama butonuna e- Başvuru yazarak açılan sayfada gerekli yerleri doldurarak, ikamet adresi dışında kalacaksınız ilgili adresi, ikametinizde kalacaksanız ikamet adresinizi doldurarak onay vermeniz gerekmektedir.

Muafiyet kapsamında olup da belge alamayan kişiler için ise; 29 Nisan tarihli daha önceki Genelge ile oluşturulan çalışma izni görev belgesinin işveren ve çalışan tarafından ilgili kısımların doldurulması ve imzalanması ile düzenlenen belge7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24.00’e kadar geçerli olacak.

Nasıl Alınır?

Öncelikle E-Devlet’e TC kimlik no ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra arama butonuna e-Başvuru yazarak işlem yapacağınız ekrana geçmeniz gerekmektedir.

Yukarıda görselde yer alan çalışma izni muafiyet belgesini seçerek, alt sekmede de aynı işlemi seçmeniz gerekmektedir. Bu kısmı geçtikten sonra ise;

görselde yer alan adresinizi, ikametiniz dışında kalacağınız adresiniz varsa orayı ya da ikametinizi adres kısmına doldurmanız gerekmektedir. İşlemi onaylamak için ise EVET yazarak başvur butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu aşamayı geçmenizle birlikte başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Yapmanız gereken ise oluşturulan belgeyi telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirerek çıktısını almanız ve işvereniniz varsa işvereniniz, kendiniz işletme sahibiyseniz kendiniz; mühür ve imzadan sonra belgeniz hazır olmuş olacaktır.

Telefondan indirmek istiyorsanız, dikey tuttuğunuzda dosya indir kısmı görünmeyebilir, yatay çevirerek dosya indir kısmını görebilir ve görev belgesini indirebilirsiniz.

Check Also

Avcılar Gümüşpala İSMEK’te Hangi Kurslar Vardır?

Avcılar’da şu an hizmet veren tek İSMEK merkezi Gümüşpala İSMEK kurs merkezidir. 93 program, 33 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir