Hastane Randevusu Nasıl İptal Edilir?

Randevu iptal Et

Kamu hastanelerinde muayene ve tedavi olabilmek için randevu alınması gerekmektedir. Hastane randevusu için en çok tercih edilen uygulama İnternet olup, MHRS sisteminden 2 dakikada size en yakın hastane ve hekim seçimi yaparak halledebilirsiniz. İnternetten hastane randevusu nasıl alınacağı hakkında hazırladığımız sayfaya aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.tiklaogren.net/internetten-hastane-randevusu-nasil-alinir/ Bu sayfada ise daha önce almış olduğunuz randevuların nasıl iptal edileceği hususunda bilgi verilecektir.

Randevu iptal Et

12 Saat Öncesi İptal Etmelisiniz
Almış olduğunuz randevuya herhangi bir nedenle gidememe durumu olacaksa mutlaka iptal etmelisiniz. Bunun içinde minimum 12 saat öncesinde yapmalısınız. Randevu saatine 12 saatten az bir süre kalması halinde iptal işlemi gerçekleşmeyecektir. Peki İnternetten aldığımız randevuları nasıl iptal edeceğiz? hemen detayları görelim.

1) MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemine) Giriyoruz
Aldığımız randevuyu iptal etmek içinde mutlaka aldığımız şekliyle MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemine) giriş yapmak gerekiyor. Bunun için https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/login.xhtml;jsessionid=BeHQjQ4VuRxtSmigHL3e4tU5 adresine giriyoruz. Açılan sayfada T.C. Kimlik Numarası ve daha önce üye olurken oluşturduğumuz parola ile giriş yapıyoruz.

Önceki Randevular

2) Randevu Geçmişi Tıklıyoruz
Sisteme giriş yaptığınızda ekranın sağ tarafında Randevu Geçmişi, Hesap Bilgileri, Duyurular, E-Nabız ve Çıkış butonu bulunmaktadır. Bu butonlar içerisinde kullanmamız gereken buton Randevu Geçmişi olup, tıkladığınızda daha önce alınmış olan randevuları göreceksiniz. Listede muayene ve tedavi olduğunuz randevular ile aynı şekilde zamanı gelmesi beklenenleri göreceksiniz. Son alınanlar en üstte olup, en sağında iptal Et butonu yer almaktadır.

Randevu İptal Et

3) İptal Et Butonuna Tıklayın
Yukarıda da yer alan resimde yer aldığı gibi listenin en üstünde son aldığım randevu yer almaktadır. En sağında ise İptal Et butonu görülmektedir. İptal etmek istediğinizde bu butona tıklayarak kolayca iptal edebilirsiniz. Tıkladığınızda Randevuyu iptal etmek istediğinizden emin misiniz? şeklinde bir uyarı çıkacak olup, Tamam butonuna tıkladığınızda Randevu İptal Edildi şeklinde küçük bir pencere ile karşılaşacaksınız.

Vazgeçme

Hastane Randevusu İptal Edilmezse Ne Olur?

Gitme imkanınız olmadığı randevular mutlaka iptal edilmesi gerekmektedir. Aksi halde sizin gitmediğiniz sisteme kayıt edilmekte olup, 3 defa bu şekilde randevulara gidilmemesi halinde 6 aya varan süreçte randevu almanız kısıtlanmaktadır. O nedenle mutlaka 12 saat öncesi iptal etmelisiniz.

Hastane Randevusu Nasıl İptal Edilir?” yazısında 2 düşünce

  1. tahsin gencer diyor ki:

    21.11.2017 tarihinde Adana Şehir hastanesi dahliye /iç hastalıkları) 11 nolu poliklinden saat 9.00 için almış olduğum randevunun iptali.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir