Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) yıl boyunca eğitim fırsatı sunan kurumdur. Komek kursları güz, bahar ve yaz dönemi olmak üzere her dönem birçok kursta kayıt imkanı bulunmaktadır. Konya Komek yaz dönemi kayıtları 16 Haziran’da başlıyor. Uzaktan eğitim, meslek dersleri, yüzme, spor gibi birçok branşta hizmet vermeye devam ediyor. Eğitim süreleri ise alınan branşlara göre değişmektedir.

Komek Yaz Dönemi Kayıtları 16 Haziran’da Başlıyor.

Yıl boyunca 3 farklı dönemde kayıtları alınan güz dönemi eğitimlerinin sona ermesiyle birlikte yaz dönemi kayıtları 16 ocakta başlıyor. 73 kurs merkezinde KOMEK-ASEM yeni dönem kayıtları 16 haziranda başlayacak olup, www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adreslerinden yapılabilir.

Komek Kurslarına Kimler Başvuru Yapabilir?

Konya Komek kurslarına 16 yaş ve üzeri herkes başvuru yapabilir. Yüz yüze eğitimlerine Konya’da yaşayan kişiler başvuru yapabilirken, uzaktan eğitim ile ise Konya dışına da eğitim imkanı sunuyor. Uzaktan eğitimde birçok öğrenciye online eğitim imkanı sunan KOMEK Uzem’de yüzlerce branşta eğitimler verilmektedir. Yabancı dil eğitimlerinden resime, kişisel gelişimden el sanatlarına kadar birçok kurs bulunmaktadır.

KOMEK Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Komek online başvuru için https://basvuru.konya.bel.tr/ ve komek.org.tr adreslerini kullanabilirsiniz. Kayıtların başlamasıyla birlikte açılan kayıt ekranından meslek dersleri, spor, yüzme kayıtları ve uzaktan eğitim başvurularının alındığı seçenekler gelmektedir. Hangi kursa başvuru yapmak istiyorsanız ekranı seçerek sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

İlk olarak kayıt sayfasına giriş yapılması gerekmektedir. Burada eğitimi almak istediğiniz (uzaktan eğitim, meslek dersleri, spor, yüzme gibi) seçeneklerden hangisiyle yola devam etmek isterseniz tercih ederek kaydınızı yapabilirsiniz.

komek online kayit

T.C kimlik numaranız, ad, soy ad, telefon, doğum tarihi, cinsiyet, mezuniyet durumu, il ve ilçe bilgilerinin doldurulması istenilmektedir. Daha sonra ise açık rıza beyan metni ve aydınlatma metni onayının ardından telefonunuza gelecek olan doğrulama kodunu girmeniz gerekmektedir. Doğrulama kodu gelmediği durumlarda ise 666666 şeklinde rakamlar girerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Sıra geldi kurs seçimine. Bu aşamada kurs merkezi ya da eğitim almak istediğiniz branş seçimi ile devam etmelisiniz. Uzaktan eğitimde branş seçimiyle devam edilmektedir. Bu kısımdan sonra ise kurs seçimi yapabilirsiniz. Kontenjan dolu olması halinde ise talep formunu doldurarak talepte bulunabilirsiniz.

Komek Kayıt İptali Nasıl Yapılır?

Bazen yanlış kurs seçimi bazen kurstan vazgeçme gibi durumlarda kaydımızı sildirmemiz hem kendi açımızdan hem de kurstan yararlanmak isteyen başka kişiler adına doğru bir davranış olacaktır. Bunun için kaydınızı eğitimler başlamadan önce silmeniz gerekmektedir.

Komek kayıt silmek için https://basvuru.konya.bel.tr/komek/kayit_23/ giderek sayfada bulunan ve kayıt yaptırmış olduğunuz kursa örneğin; meslek kursları, uzaktan eğitim vb. gibi hangisine kayıt yaptırdıysanız seçerek kayıt olduğunuz forma giderek formu doldurmadan önce kayıt sil demeniz gerekmektedir. Bizi karşılayan farklı bir form ve burada istenen bilgilerin doldurulması ile birlikte T.C kimlik numarası, telefon, doğum tarihi, mezuniyet gibi daha önce doldurmuş olduğumuz bilgilerin doldurmalısınız.

Bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğuna dikkat etmelisiniz. Doğru girdiğiniz bilgiler neticesinde başvuru yaptığınız kurs bilgilerini görebilirsiniz. Bu kısımda bulunan “sil” butonu ile kaydınızı silebilirsiniz.

Kaydınızı silmediğiniz durumlarda veya devamsızlık sınırını aştığınız durumlarda katılım belgesi veya sertifika alamayacağınız gibi, 1 yıl boyunca Komek kurslarından yararlanma imkanınız da bulunmamaktadır. Bu sebeple kurs kayıt iptali yaptırmak doğru bir seçenek olacaktır.

Komek iletişim numaraları; 444 52 42 numaralı hattı arayarak 3518, 3519, 3520 gibi dahili numaraları arayarak bilgi alabilir, sormak istediğiniz soruları yöneltebilirsiniz.

Konya ücretsiz kursları hakkında bilgi almak için; https://www.tiklaogren.net/konya-ucretsiz-kurslar/

KOMEK Nedir?

2004 yılında Büyük Aymanas kurs merkezi ile yola çıkan, Türkiye’de mesleki eğitimde adeta bir marka haline gelen KOMEK kursları mesleki, sanat ve kişisel gelişim alanlarında eğitimler vermektedir.

Konya’da 33 Komek, 26 Asem, 12 sanat ve tasarım atölyesi, 2 sergi ve satış merkeziyle birlikte, 35 spor merkezi, 33 çocuk oyun salonu bulunmaktadır. Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri ve Komek kurs ve spor merkezlerinde sertifikalı kurslar ücretsiz olarak verilmektedir.

Komek kursları hakkında bilgi için https://www.kursbilgisi.com/komek/