Konya Ücretsiz Kurslar

Eğitimde en güzel fırsatlardan biri olan ücretsiz eğitime olanak sağlayan sanat ve meslek edindirme kursları Türkiye’nin dört bir yanında yer almaya başlıyor. Bu yazımızda da Konya ücretsiz kurslar denilince akla gelen ve kısa adı KOMEK olan (Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarını) tanıma imkanı bulacağız.

Komek 2022-2023 Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

Yılda üç farklı zaman diliminde kayıt olma imkanı bulacağınız kurslara güz dönemi kayıtları son bulmuş olup, şimdi ise güz döneminin eğitimin sona ermesi ile başlayacak olan bahar dönemi kayıtları bekleniyor. Bahar dönemi kayıtları ise 17 ve 31 Ocak tarihleri arasında alınacak olup, detaylı bilgiyi https://www.kursbilgisi.com/komek/ yazımızda görebilirsiniz.

Komek Kursları Nedir?
Ana ekseni sanat ve meslek edindirme kursları olan Komek Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan ve finanse edilen bir kurumdur. Komek denince Türkiye’nin bir diğer gelişmiş kenti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları KO-MEK ile karışmaktadır. Bu sayfada toprak bakımından en büyük nüfus bakımından 7. büyük ili olan Konya ve ücretsiz meslek kurslarını ele akacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları için ayrıca bir sayfa ayrılmıştır.

Kimler Yararlanabilir?
Hepinizin bildiği gibi sanat ve meslek edindirme kursları zorunlu öğrenim yaşını tamamlamış bireylere yönelik olup, alt yaş sınırı uygulanmaktadır. Kurslarda bu yaş sınırı 16 olarak belirlenmiş olup, 16 yaş üzeri herkes ücretsiz olarak kurslardan yararlanabilir. Bunun için her yıl 3 farklı kayıt dönemi bulunmaktadır.

Ayrıca genç komek eğitimleriyle çocuklara da yaz kış eğitim hizmeti vermektedir. Kış döneminde Genç Komek Atölye eğitimleri yanı sıra genç Komek kursları da bulunmaktadır. Yaz döneminde ise Genç Komek yaz okulu ile doya doya bir yaz tatili yanı sıra ödülleriyle de muhteşem bir yaz tatili hediyesi bulunmaktadır.

Kurslardan Nasıl Yararlanırsınız?
Öncelikle yaz okulu dışında kalan tüm eğitimler ücretsiz olup, yapmanız gereken tek şey kayıt tarihlerinde başvuru yapmaktır. Bunun için sayfanın en üst kısmında güncel kayıt tarihleri yer almaktadır. Her yıl iki farklı başvuru tarihi bulunmaktadır. Kayıtların başlaması ile birlikte kurum ve sitemizde kayıt linki yayınlanmaktadır. Sadece başvuruların alındığı zamanlarda aktif olan bu linki sizlerle paylaşacağız.

Komekle ilgili daha fazla bilgiyi ise https://www.tiklaogren.net/genc-komek-kayitlari-basladi

Halk Eğitim Merkezleri

Bildiğiniz gibi halk eğitim her yerde. Ülkemizin her il ve ilçesinde bulunan ücretsiz eğitim faaliyetleri yanı sıra açık öğretim ortaokul ve lise kayıt-kayıt yenileme işlemlerini yapabileceğiniz kurumlardır. Yine Konya merkez ve ilçelerinde halk eğitim kurslarından yararlanabilirsiniz. Halk eğitim kursları hakkında detaylı bilgi için https://www.tiklaogren.net/halk-egitim-merkezi-kurslarina-basvuru-nasil-yapilir/ bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir