Konya Ücretsiz Kursları

Eğitimde en güzel fırsatlardan biri olan ücretsiz eğitime olanak sağlayan sanat ve meslek edindirme kursları Türkiye’nin dört bir yanında yer almaya başlıyor. Bu yazımızda da Konya ücretsiz kurslar denilince akla gelen ve kısa adı KOMEK olan (Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarını) tanıma imkanı bulacağız.

Komek 2022-2023 Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

Yılda üç farklı zaman diliminde kayıt olma imkanı bulacağınız kurslara güz dönemi kayıtları son bulmuş olup, şimdi ise güz döneminin eğitimin sona ermesi ile başlayacak olan bahar dönemi kayıtları bekleniyor. Bahar dönemi kayıtları ise 17 ve 31 Ocak tarihleri arasında alınacak olup, detaylı bilgiyi https://www.kursbilgisi.com/komek/ yazımızda görebilirsiniz.

Komek Kursları Nedir?
Ana ekseni sanat ve meslek edindirme kursları olan Komek Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan ve finanse edilen bir kurumdur. Komek denince Türkiye’nin bir diğer gelişmiş kenti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları KO-MEK ile karışmaktadır. Bu sayfada toprak bakımından en büyük nüfus bakımından 7. büyük ili olan Konya ve ücretsiz meslek kurslarını ele akacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları için ayrıca bir sayfa ayrılmıştır.

Kimler Yararlanabilir?
Hepinizin bildiği gibi sanat ve meslek edindirme kursları zorunlu öğrenim yaşını tamamlamış bireylere yönelik olup, alt yaş sınırı uygulanmaktadır. Kurslarda bu yaş sınırı 16 olarak belirlenmiş olup, 16 yaş üzeri herkes ücretsiz olarak kurslardan yararlanabilir. Bunun için her yıl 3 farklı kayıt dönemi bulunmaktadır.

Ayrıca genç komek eğitimleriyle çocuklara da yaz kış eğitim hizmeti vermektedir. Kış döneminde Genç Komek Atölye eğitimleri yanı sıra genç Komek kursları da bulunmaktadır. Yaz döneminde ise Genç Komek yaz okulu ile doya doya bir yaz tatili yanı sıra ödülleriyle de muhteşem bir yaz tatili hediyesi bulunmaktadır.

Kurslardan Nasıl Yararlanırsınız?
Öncelikle yaz okulu dışında kalan tüm eğitimler ücretsiz olup, yapmanız gereken tek şey kayıt tarihlerinde başvuru yapmaktır. Bunun için sayfanın en üst kısmında güncel kayıt tarihleri yer almaktadır. Her yıl iki farklı başvuru tarihi bulunmaktadır. Kayıtların başlaması ile birlikte kurum ve sitemizde kayıt linki yayınlanmaktadır. Sadece başvuruların alındığı zamanlarda aktif olan bu linki sizlerle paylaşacağız.

Komekle ilgili daha fazla bilgiyi ise https://www.tiklaogren.net/genc-komek-kayitlari-basladi

Halk Eğitim Merkezleri

Bildiğiniz gibi halk eğitim her yerde. Ülkemizin her il ve ilçesinde bulunan ücretsiz eğitim faaliyetleri yanı sıra açık öğretim ortaokul ve lise kayıt-kayıt yenileme işlemlerini yapabileceğiniz kurumlardır. Yine Konya merkez ve ilçelerinde halk eğitim kurslarından yararlanabilirsiniz. Halk eğitim kursları hakkında detaylı bilgi için https://www.tiklaogren.net/halk-egitim-merkezi-kurslarina-basvuru-nasil-yapilir/ bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Selçuklu Ücretsiz Kurslar

Selçuklu Halk Eğitim Merkezi

15 dersliği, 1 konferans salonu, 1 toplantı salonu, 2 bilgisayar teknolojileri sınıfı bulunmaktadır. 1989 yılında açılan Selçuklu Halk Eğitimi Merkezinin adres ve iletişim bilgisi ise şu şekildedir,

Adres: Şeyh Şamil Mahallesi, Tatlıpınar Caddesi, No:1 Oval Çarşı/Selçuklu

Telefon:0332 249 82 42

Selçuklu Belediyesi Kursları

Selçuklu Belediyesi Kış Spor Okulları, SEDEP Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi, Sanat Tasarım Atölyesi hizmet verilen projelerdendir.

SEDEP; Selçuklu’da öğrenim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olan destekleyici, bilgi, beceri ve yeteneklerin geliştirilmesini amaçlamaktadır.

Sanat Tasarım Atölyesi; Çocukların geleceğe donanımlı ve becerileri yüksek bir nesil yetiştirmenin amaçlandığı, çocukların bilgi ve becerisini arttırmaya yönelik kursların verildiği atölyedir. Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliği ile yürütülen bu projede şu eğitimler verilmektedir.

  • Robotik Kodlama ve İnovasyon,
  • Çini Seramik,
  • Ahşap ve Metal
  • Resim/Origami

Yüzyıl Mesleki Eğitim Merkezi

1977 yılında çıraklık eğitim merkezi olarak faaliyetlerine başlayan ve 1979 yılında ise çıraklık eğitim ve mesleki eğitimin pilot okulu olarak eğitimlerine devam eden bir eğitim kurumudur. Elektrik elektronik, makine teknolojisi, motorlu araçlar teknolojisi, güzellik ve saç bakım hizmetleri, matbaa teknolojisi, mobilya ve iç mekan tasarım alanlarında eğitim alabilirsiniz.

Adres: Horozluhan Mahallesi, 1. Organize Sanayi Bölgesi, İstikamet Caddesi, No.5 Selçuklu/KONYA

Telefon:0332 248 15 38

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir