Ücretsiz Kuaförlük Kursları

Kuaför kursu ile bu mesleği icra etmek isteyen kişilerin alabileceği bir kurs programı olup, halk eğitim, belediye kursları ya da ücretli kurslarla sertifika alınabilmektedir.

Bu yazımızda da ücretsiz kuaförlük kursu eğitimi alabileceğiniz eğitimler ve programları bulabilirsiniz.

kuaforluk kursu

Kuaförlük Kursu İsmek

İsmek İstanbul’da yaşayanlar için kurs imkanı sunmaktadır. Ücretsiz eğitimlerinden biri olan güzellik ve saç bakım hizmetleri alanında yer alan kuaförlük ve saç bakımı kursları bulunmaktadır. Doğal saç bakımı, erkek cilt bakımı atölyesi, erkek saç kesimi atölyesi, erkek saç sakal renklendirme atölyesi, fön çekimi, ileri kesim teknikleri, özel gün saç tasarımı, özel gün saç ve makyaj atölyesi gibi birçok branşta eğitimler bulunmaktadır. İsmek kursu MEB onaylı olup, kursu başarı ile tamamlayanlara verilmektedir.

etiSEM (Ankara)

Ankara Etimesgut Belediyesi kursları arasında yerini alan saç bakımı ve yapımı kursu(bayan kuaförlük) 360 saat süreyle verilmektedir. 2 dönemlik kurs olan bu programa en az ilkokul mezunu olan ve mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlilikleri yapacak bedensel özelliklere sahip olan kişiler başvuru yapabilmektedir.

Gasmek

Güzellik ve saç bakım hizmetleri alanında verilen bir çok branşta eğitim bulunmaktadır. Saç renklendirme, saça geçici ve kalıcı şekil verme teknikleri, temel makyaj, saç bakımı ve yapımı, makyaj yapma teknikleri, fön çekimi, örme teknikleri gibi birçok eğitim bulunmaktadır.

Beyoğlu Belediyesi Kursları

Beyoğlu belediyesince açılan bir kurs olup, 800 saat süreyle verilmektedir. Kursiyerler kuaförlük, cilt ve saç bakımı, saç yıkama, saç kesme, saça şekil verme teknikleri, boyama gibi eğitimler verilmektedir. Halk Eğitim Müdürlüğünce onaylanmış sertifika verilmektedir.

Kaymek

Kayseri’de yaşayanlar için ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursları veren eğitim kurumudur. Güzellik ve saç bakım hizmetleri alanında eğitimler bulunmaktadır. Fön çekimi gibi eğitimler verilmektedir.

Konya Komek Kuaförlük Kursu

KOMEK’te güz, bahar ve yaz dönemi olmak üzere üç dönem kayıt olabilirsiniz. Kurs seçenekleri arasında yüzlerce branş bulunmaktadır. Tabii ki bunlardan biri de kuaförlük eğitimleridir.

Halk Eğitim Merkezi Kuaförlük Kursları
Devletimizin sanat ve meslek kursları olan Halk Eğitim Merkezleri Kuaför olmak isteyenlere ihtiyacı olan tüm eğitimleri vermektedir. Her ilçede en az bir şubesi bulunan HEM Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanında ihtiyacınız olan tüm eğitimleri bulabilirsiniz.

Mesleki Eğitim Merkezi Kuaförlük Kursları
Yukarıda yer alan tüm kurumları bir kenara bırakın ve buraya odaklanın. Çünkü Mesleki Eğitim Merkezleri iki aşamalı eğitim vermekte olup, ilk etapta kalfalık eğitimleri vermekte olup, kalfalık belgesi aldığınızda ise ustalık eğitimleri vermektedir. Bu eğitimi de başarıyla tamamlamanız halinde alacağınız kuaförlük ustalık belgesi ile aldığınız eğitim branşına dair iş yeri açma yetkisi kazanacaksınız. Aynı şekilde kuaför usta öğretici belgesi alarak sizde kuaförlük eğitimi veren kurslarda öğretmenlik yapabilirsiniz.

Kuaförlük Sertifikası Ne İşe Yarar?

Evet arkadaşlar sizlerde bu eğitimi tamamladıysanız, elinizde bir sertifikanız varsa bu sertifika ile iş bulmanız son derece kolay olmaktadır. Kuaförlük mesleğini profesyonel olarak yapmak için ise MEB onaylı sertifikanız olmalıdır. Ayrıca ustalık belgesi alarak kuaför salonunuzu da açabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/ismek-kuaforluk-kursu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir