PTT Şubelerinden Avon Ödemesi Nasıl Yapılır?

Size en yakın ptt şubesinden ödeme yapabilirsiniz

Geçtiğimiz yıl Yurt içi kargo ile yollarını ayıran AVON, yeni dağıtım firması olarak PTT kargo ile çalışmaya başladı. İlk başlarda temsilciler arasında huzursuzluğa neden olsa da aradan geçen 1 yıllık süreçte gözle görülür sıkıntı yaşanmadı. Avon ve PTT arasında yapılan işbirliği sadece kargo ile sınırlı kalmayarak aynı zamanda ödeme anlaşması da yapıldı. Temsilciler AVON fatura ödemelerini PTT şubelerinden kolaylıkla yapabiliyor.

Size en yakın ptt şubesinden ödeme yapabilirsiniz

Size En Yakın PTT Şubesine Geliniz

PTT şubelerinden Avon fatura ödemesi yapmak için yapılması gereken tek şey Türkiye’nin 81 ilinde yer alan herhangi bir PTT şubesine gelmenizdir.

Yanınızda Fatura Ya da Temsilci Numarası Getirmeyi Unutmayın

Öncelikle ödemeyi ille de temsilcinin yapması gerekir. Dileyen herkes temsilci adına ödeme yapabilir. Bunun için yapılması gereken PTT şubesine gelirken yanınızda ödemesini yapacağınız Avon siparişine ait fatura ya da temsilcinin 8 haneli temsilci numarasını getirmeniz yeterlidir. Sistemde temsilci adı ve ödemesi gereken tutar görülmektedir.

2.50 TL İşlem Masrafı Alınmaktadır

PTT şubelerinden yapılan Avon fatura ödemeleri küçük bir işlem masrafı karşılığında yapılmaktadır. Görevli sizden bu işlem karşılığında 2.5 TL işlem ücreti talep etmektedir.

Ödemenin İşleme Alınması Zaman Alabilir

Temsilci arkadaşlar ödeme yaptıkları andan itibaren ödemenin işleme alınması ve bakiyenin düşmesini beklemektedir. Fakat bu anında olacak bir şey değildir. Ödeme yaptığınız saate göre değişiklik göstermektedir. 14:00’a kadar yapılan ödemeler 1 saat içerisinde işleme alınırken 14:00 sonrası yapılan ödemeler bir sonraki iş günü işleme alınmaktadır. Örnek vermek gerekirse Cuma günü 14:00 sonrası yapılan ödemeler bir sonraki iş günü Pazartesi olacağı için beklemeniz gerekebilir. Bu durum faturaların son ödeme tarihinin geçmesine neden olabilir. Bu nedenle dikkatli olmalı ve işlem saatlerini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Yakında Kapıda Ödeme Geliyor

PTT ile yapılan bir diğer işbirliği ise temsilcilerin en çok beklediği uygulamalardan biri olan kapıda ürün tesliminde ödeme şeklinde olacaktır. Kargo görevlisi ürünü teslim ederken temsilci arzu ederse ödemesini burada görevliye yapabilecektir. Tabii ki bu zorunlu değil, dileyen eski ödeme yöntemlerini kullanmaya devam edecektir.

Ücretsiz Ödeme Yöntemlerini de Kullanabilirsiniz

AVON ödemelerinde tabii ki tek seçenek PTT değildir. Dilerseniz kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak herhangi bir işlem ücreti ödemeden 24 saat içerisinde dilediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Yapı Kredi ATM’lerinden Ücretsiz Ödeme Yapabilirsiniz

Ücretsiz ödeme yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise anlaşmalı ATM’lerdir. Şuan için güncel olan Yapı Kredi olup, tabii ki bunu Avon Panorama dergisinden sürekli takip etmeniz gerekir. Çünkü anlaşmalı bankalar sürekli değişebilmektedir.

Faturamatiklerde de Ödeme Yapabilirsiniz

Yazımı sonlandırmadan önce güzel bir haber daha vermek istiyorum. Avon geçtiğimiz günlerde ödeme yöntemlerine bir yenisini daha eklediğini duyurdu. FATURAMATİK olarak bilinen ve Türkiye’nin 81 ilinde bulunan şubeleri ile tahsilat yapan FATURAMATİK bundan böyle AVON fatura tahsilatı da gerçekleştirecektir. 2.0 TL işlem masrafı ile yapılacak olan ödemeler 16:00’a kadar yapılması halinde aynı gün 16:00 sonrası yapılması halinde ise 1 sonraki iş günü işleme alınacağını belirtmeliyim.

Avon Temsilcisi Nedir, Ne İş Yapar?

Yazının geri kalan kısmında hep ödemelere dair bilgilere yer verdik, birçok arkadaşımızın aklına şu soru takılabilir. Avon temsilcisi nedir, bu arkadaşlar ne iş yaparlar? Hemen sorunun cevabını aktarayım. Dünya’nın en büyük kozmetik markası AVON 1886 yılından beri ürünlerini doğrudan satış yöntemi ile müşterilerine ulaştırmaktadır. Yani mağaza, bayii vs kullanmadan sadece satış temsilcileri ile katalog üzerinden satmaktadır. Dünya genelinde 100 farklı ülkede 6 milyon ve üzeri bu şekilde satış yapan temsilciler bulunmaktadır. Bunların yaklaşık 300 bin tanesi ülkemizde bulunmaktadır.

Sattıkları Ürünlerden %33’e Varan Gelir Elde Ederler

Her yıl 13 farklı kampanya (katalog) ile ürün ve indirimleri müşterilere duyurmaktadır. Temsilciler bu kataloglar üzerinden satış yapmaktadır. Sattıkları ürünlerden ürün grubuna göre %15 ile %33 arasında kazanç sağlamaktadır.

Her Ay Bir Birinden Özel Hediyelerde Kazanıyorlar

Temsilcilere sağlanan fırsat sadece gelir ile sınırlı değildir. Aynı zamanda her kampanya teşvik ödülleri olarak Avon ürünleri yanı sıra evinizin ve sizin ihtiyacınız birçok hediye bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse aylık 1000 TL satış yaptığınızda 300-400 TL değerinde sadece hediye kazanırsınız.

Temsilci Olmak İster misiniz? (Ücretsiz ve Online Başvuru)

18 Yaş üzeri herkesin yapabileceği en kolay işlerden biri diyebilirim. Çalışan, okuyan, ev hanımı hiç fark etmez. Herkes bu işi yapabilir ve zamanla hatırı sayılır kazanç sağlayabilir. Bu işi denemek için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Hiçbir şekilde aidat ya da sipariş vermek zorunda değilsiniz. Sadece sipariş verirseniz ödeme yaparsınız. Onun dışında sizden tek kuruş istenmez. Dilerseniz 2 saat içerisinde temsilci olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken aşağıda yer alan formu doldurmaktır. Satış liderimiz sizi arayarak kaydınızı yapacaktır.

Evet, arkadaşlar bu yazımızda özellikle ek gelir imkanı arayanlar için güzel bir fırsat aktardığımı düşünüyorum. Konuyla ilgili aktaracaklarım bu kadar olup, sizlerin sormak istediği hususlar varsa yanıtlayabilirim. Aynı şekilde aşağıda yer alan bağlantılara tıklayarak daha geniş kapsamlı bilgi de alabilirsiniz.

FAYDALI KAYNAKLAR

https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-basvurusu https://www.satistemsilcileri.com/avon-odemesi-nasil-yapilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir