Şehitkamil Ücretsiz Kursları Nedir?

14 yaşında şehit olan Mehmet Kamil’den adını alan ve 1987 yılında ilçe olan Şehitkamil ülkemizin en kalabalık ilçeleri arasında yerini almaktadır. Şehitkamil birçok açıdan öne çıkmaktadır. Okur yazar oranı %97’dir. İlçede birçok okul bulunmaktadır. Devlet okulları, özel okulları, kütüphane ve daha birçok kurum bulunmaktadır.

Yazımıza konu olan Şehitkamil ücretsiz kursları ise halk eğitim merkezi, mesleki eğitim merkezi, Gasmek Şehitkamil kurs merkezleri ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi

7 derslik, 4 bilgisayar teknolojileri sınıfı, kütüphanesi, çok amaçlı salonuyla Şehit Kamil Halk Eğitimi Merkezinde birçok kurs programı bulunmaktadır. Yabancı dil kursları, bilgisayar işletmenliği, halı desinatörlüğü, el ve makina nakışı, el sanatları, filografi sadece bunlardan birkaçı. Daha fazlası için https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScy2M2US3loea9OQW1KkalAO41qpGRfUEWagx91cC6phD9-Tw/viewform linkten bakabilir ve başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Adres: İncilipınar Mahallesi, Sabahat Göğüş Caddesi, No:16 Şehitkamil

Telefon:0342 323 06 26

Halk Eğitim Merkezlerine nasıl başvuru yapılır, e-yaygın’a nasıl girilir ve daha fazlası için aşağıda yer alan bağlantılara tıklayabilirsiniz.

https://www.kursbilgisi.com/halk-egitim-merkezi-kayitlari-nasil-yapilir/

https://www.kursbilgisi.com/e-yaygin/

Şehitkamil Mesleki Eğitim Merkezi

Mesleki eğitim merkezleri iş ve okulun bir arada bulunduğu, ortaokul mezunu herkesin başvuru yapabildiği kurumlardır.

Adres: Küsget Sanayi Mahallesi, Örnek Sanayi Sitesi, 600016 Nolu Cadde, No:4

Telefon: 0342 235 45 26

GASMEK

Gaziantep Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarıyla binlerce kişi ücretsiz kurs imkanlarından faydalanabilmektedir. Şehitkamil’de de Gasmek kursları bulunmaktadır.

 • Mehmet Akif Ersoy Eğitim Akademisi
 • Atakent Kurs Merkezi
 • Mehmet Akif Ersoy Tasarım Atölyesi
 • Eyüp Sultan Kurs Merkezi
 • Fatih Sultan Mehmet Eğitim Akademisi
 • Gazikent Amaç Yapı Kurs Merkezi
 • Gazikent Kurs Merkezi
 • Hacıbaba Kurs Merkezi
 • Güvenevler Halil Karaduman Sanat ve Eğitim Merkezi
 • Taşlıca İncilikaya Kurs Merkezi
 • Yavuz Sultan Selim Kültür Merkezi

Gasmek kurslarına nasıl başvuru yapılır, kimler başvuru yapabilir, şartları nelerdir? Eğitim alabileceğiniz kurslar nelerdir merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz

https://www.kursbilgisi.com/gasmek/

Şehitkamil Belediyesi Kursları

Şehitkamil Belediyesi her zaman eğitimi desteklemiştir. Okuma yazma kursları, açık öğretim kursları, işaret dili kursları, Özel Yetenek Sınavları Hazırlık Kursları (BESYO, Bekçilik ve Subaylık Sınavı) gibi birçok programda sizlerin yanında olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir