Okullar Ne Zaman Açılır?

Pandemi sadece sağlığımıza, ekonomiye etki etmedi. Eğitim hayatı da sekteye uğradı. Uzun zamandır uzaktan eğitim şeklinde devam eden eğitime geçen hafta yarı yıl tatili nedeniyle ara verildi. Peki 15 şubatta okullar açılacak mı?

Bir süredir düşen vakaları yeniden artış göstermeye başlayınca 15 şubatta açılması planlanan okul açılış tarihi ileri tarihe alınması gündemde. Bilim kurulundan çıkan görüşe göre 15 mart 2021 tarihinde açılması yoğunlukta.

okul

8 ve 12. Sınıflar İçin Yüz yüze Eğitim 22 Ocakta Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdiği resmi yazı ile; 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında MEB’e bağlı resmi okulların 8. ve 12’nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik isteğe bağlı olarak açılan, destekleme ve yetiştirme kurslarındaki yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren başlayacağı belirtildi.

Aşıda Öncelik Öğretmenlere Verilecek

Sağlık çalışanları, yaşlılar, risk grubunda olanlar ve birçok kişinin aşılanması tamamlandı. Şimdi ise öğretmenlerin aşılanması planda. Hizmetin daha fazla aksamaması için öğretmenlerin aşılanması sıraya alındı. Eğitimin bir an önce yüz yüze başlaması için ileriki günlerde aşılamaya başlanmasıyla eğitim ve öğretim kaldığı yerden başlayacak.

Check Also

Ankara'da İngilizce Kursu

Beltek İngilizce Kursundan Nasıl Yararlanılır?

Ankara'nın ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursları olan BELTEK 10 alanda 100'den fazla Branşta ücretsiz eğitim imkanı sunmaktadır. En çok tercih edilen alanlardan biri olan yabancı dil maalesef bulunmuyor. Beltek yabancı dil eğitimlerinde sadece İngilizce olup, onun içinde bazı koşullar bulunmaktadır. Detayları yakından görmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir