Komek Usta Öğretici Başvurusu Başladı.

KOMEK’te usta öğretici olarak görev almak isteyenler için başvuru süreci başladı. Başvurular 31 Ağustos 2023 saat 23.59’a kadar devam edecektir.

Komek Usta Öğretici Başvurusu Nasıl Yapılır?

Komek usta öğretici başvuruları Halk Eğitim Merkezleri ile işbirliği yapmaktadır. Bu nedenle, KOMEK usta öğretici başvurularını e-Yaygın sistemi üzerinden yapmanız gerekmektedir. E-yaygına e-devlet şifreniz ile giriş yaparak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  • e-Yaygın sistemine giriş yapınız (e-devlet şifrenizle giriş)
  • Menüden başvurular seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan seçeneklerden ise Usta Öğretici Başvurusu menüsüne tıklayınız. Ücretli uzman ve usta öğretici değerlendirme formunda istenen belgeleri sisteme yükleyerek ve sistem üzerinde yer alan yönergeleri tamamlayarak başvurunuzu tamamlayınız.
  • e-yaygın sistemi üzerinden başvuru tamamlayan kişilerin başvuruları kurumca onaylanır ya da eksikler belirtilerek reddedilebilir. Bu sebeple başvuru onay durumunuzu sık sık kontrol etmekte fayda var.

Başvurunuzun onaylanması için sisteme yüklenecek evrakların eksiksiz ve okunabilir olması önemlidir. Başvuru yaptığınız alan ile mezun olduğunuz alanların tutarlı olması, eğitimcilerin niteliklerini taşıyıp taşımadığınıza da dikkat ederek başvurunuzu yapmanız önemlidir.

E-yaygın sistemi üzerinden yapılan başvurular ön başvuru niteliğindedir. Görev verilmesi durumunda başvuru için istenen belgeleri tamamlamanız gerekmektedir.

KOMEK Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesinin sunmuş olduğu eğitim hizmetidir diyebiliriz. Sadece eğitim değil aynı zamanda kişisel gelişim, hobi kursları, meslek edindirme, çocuklar için atölyeler, yaz kursları ile dolu dolu bir tatil ve birbirinden güzel hediyelerle bütünleşen bir eğitim kurumu.

Uzaktan eğitim ile sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyanın birçok ülkesine de ulaşan bir kurum. Genç komek ile çocukların ve gençlerin her daim yanında olan, yaz aylarında ücretsiz çevrimiçi eğitimleriyle çocuklarla buluşan ücretsiz bir eğitim akademisi diyebiliriz aslında.

Sizlerde bu kurumda yer almak istiyorsanız kurslarından yararlanabileceğiniz gibi usta öğretici veya uzman öğretmen gibi eğitimcilerden biri olarak da katılabilirsiniz.

Usta öğretici başvuruları ile ilgili daha fazla bilgiyi https://www.kursbilgisi.com/e-yaygin-usta-ogretici-basvurusu-nasil-yapilir/ bulabilirsiniz.

Komek kursları hakkında bilgi için ise; https://www.tiklaogren.net/konya-komek-kurslari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir